Buğulu Göz Makyajı Yapmanın En Pratik Yolu

Size birazdan mutluluğun sırrını açıklayacağım. Açıklayacağım bu sır sizi, çok büyük zahmetlerden ve bilmediğiniz kuaförlerin elinden kurtaracak. Eminim hepimiz, hayatımızda bir kere kuaförümüzle şu diyaloğu yaşamışızdır; “ben böyle kedi gözü gibi bir makyaj istiyorum ama öyle çok da abartı olmasın!” Ve bunu söyledikten sonra biz;

Bu sebepten birazdan size, kendi işinizi kendiniz halledebilin ya da kuaförünüze yaptıracak bile olsanız en azından duruma müdahale edebilin diye buğulu göz makyajı tüyoları paylaşacağım.
Bu makyaj tekniği hem günlük kullanıma uygunluğuyla hem gece makyajlarının baş tacı oluşuyla hepimizin takdirini kazanmıştır eminim. Sonuçta kim etkileyici buğulu bakışlar ve sofistike bir etki bırakmak istemez ki? İşleri kolaylaştırmak için adım adım buğulu göz makyajını her yönüyle ele aldık. Rehber niteliğindeki bu buğulu göz makyajı adımları ile sofistikelikte zirve yapmanın zamanı geldi. E ne duruyoruz o zaman? Hadi cümleten sofistikeliğe doğru yumuşak bir geçiş yapalım.

Birinci adım:
Öncelikle kusursuz bir cilt görünümü elde etmek istiyoruz. Bunun için de ışığı yansıtan bir fondöteni T bölgemize ve elmacık kemiklerimize uygulayacağız. Bunu da düz bir fondöten fırçasıyla dağıtarak yapacağız. Çok kolay, birinci adımı bitirdin bile.

Gelelim ikinci adıma:
Burada öncelikle göz kalemimize danışmamız gerekiyor. Elbette ki kendisinin siyahlığı, onu daha çok söz sahibi yapar ama siz yine de çeşitlendirerek de deneyebilirsiniz. Siyah göz kalemimizi üst ve alt kirpik çizgilerimize çekiyor ve ardından dağıtma fırçasıyla dağıtıyoruz.

Hooop diye geldik üçüncü adıma:
Biz yine siyah diyelim ama siz keyfinize göre deneyebilirsiniz, sınırlandırmak istemeyiz 🙂 Siyah göz farını üst kirpik çizgimizden gözümüzün bitimine kadar uyguluyoruz.

Doğru bildiniz dördüncü adıma geldik bile:
Uyum yakaladığın tüm renkleri bağrına basmanda fayda görsek de biz yine kendi örneğimizden devam edelim. Koyu mor göz farını sadece kirpik çizginizin üzerine uygulayın ve uygulama fırçasıyla hemen üst kısmında gölge oluşturun. Ardından ise siyah maskaranı bol bol uygulayarak bakışlarını vurgula. Burada maskara kullanımının bolluğundan çekinme ki dikkati gözlerine kolaylıkla çekebil.

Henüz bitmedi. Beşinci adım:
Kaşlar, kesinlikle makyajın harika görünmesinin bir diğer anahtarı. Kaşlarını kaş kalemiyle ya da pudrasıyla belirginleştirerek, bakışlarını daha da ön plana çıkar.

Geldik altıncı ve son adıma:
Gözlerinle oldukça fazla dikkat çekeceğin için yüzünde daha doğal bir görünüm tercih etmeni tavsiye edebiliriz. Geniş bir allık fırçası yardımıyla pembe tonlarındaki allığını, elmacık kemiklerine uygulayarak doğal ve pembemsi yanaklar elde edebilirsin. Makyajımın starı gözlerim olsun, dikkatleri gözlerden almayayım dersen, ki biz de sana bu konuda kesinlikle katılıyoruz, makyajını pembe tonlarda bir lip gloss ile tamamlayabilirsin.

O halde hazırsın! Şimdi çık dışarı ve ışığınla göz kamaştır 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir