En Sık Yapılan Makyaj Hatalarını Düzeltmenin Birbirinden Zekice 8 Yolu

Her kadının makyajla ilgili kendince yöntemleri vardır. Ama kimine göre doğru olan aslında yanlış bir uygulamadır. Size bu içerikte en çok yapılan makyaj hatalarını nasıl düzeltmeniz gerektiği ile ilgili bilgi aktarıcağım.

1.En sık yapılan hataların başında fondöten seçimi gelmektedir. Fondöteni denerken yüzünüzde yada elinizde denemeniz yanlış seçim yapmanıza neden olur. Bu bölgeler güneşe maruz kaldığından fondötenle cildiniz arasında ton farklı olabilir. Bu nedenle cildinize en uygun tonu bulmak için fondöteni boynunuzda denemelisiniz.

fondöten

2.Fondöteni uygularken eğer fırça kullanıyorsanız, fırçayı yüzde kaydırarak sürmek yerine hafif fırça darbeleri ile sabitleyerek uygulamalısınız. Bu uygulama hem yüzünüzde dalgalı bir görüntü olmasını engeller hem de fondötenin kalıcılığını arttırır.

3.Gözaltı kapatıcısı uygulaması kadınların bir diğer yaptığı hata. Sadece gözaltına kapatıcı uygulamak yerine alanı genişletip ters üçgen şeklinde uygulayın. Resimdeki gibi uygulamalısınız.

4.Cilt parlamalarını önlemek için renkli pudra kullanmak makyajın yüzünüzde maske gibi durmasına neden olur. Parlamaları önlemek için en iyi yöntem transparan pudra kullanmaktır.

5.Eğer yağlı bir cildiniz varsa asla pırıl pırıl parlayan makyaj ürünleri kullanmamalısınız. Bunun yerine daha mat ve soft renkler kullanmalısınız.

yaglı-cilt

6.Kadınların en sık yaptığı hata kaşlarının hepsini aynı tonda boyamak. Hem oldukça yapay bir görünüme ulaşırsınız hem de size sert bir ifade kazandırır. En doğal görünüm için burna yakın taraftan daha açık tonda başlayıp uçlara doğru koyulaştırmalısınız.

kas

7.Koyu renk göz kalemini gözünüzüz içine yani göz pınarlarına sürmek gözünüzün olduğundan küçük görünmesine neden olur. Bunun tam aksi bir görünüm için göz kalemini alt kirpik diplerinize uygulamalısınız.

göz-kalemi

8.Ruj sürdükten sonra dudak sınırından taşıp, ağız çevresine geçmesi kaçınılmaz bir sondur. Bu hatayı düzeltmek için resimdeki gibi dudak çevrenize kapatıcı uygulamalısınız. Farkı kendi gözlerinizle görüceksiniz.

ruj

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir