Far Sürmenin Püf Noktaları

Far Sürmenin Püf Noktaları
YAZAR: İPEK ABENYAKAR

 

Far sürmek gerçekten bir miktar el meziyeti istiyor şimdi. Eğer kendinizi bu konuda yeterli hissetmiyorsanız ya vazgeçin ya da yazının devamını okumadan denemeye devam etmeyin.

Bildiğiniz gibi göz makyajı, makyajın en dikkat çekici kısmı. Anlamlı bakışlar, güzel bir görünümün anahtarı. Eğer gözlerinizi ön planda tutmak istiyorsanız, far sürmek konusundaki becerilerinizi geliştirmeniz gerekir.

O halde aşağıdaki teknikler sizin için geliyor.

1.adım

Öncelikle hoşunuza giden far rengini seçin. Uygun renk oldukça önemli. Gözlerinizin rengini ortaya çıkarabilecek bir renk, gerçekten etkili bir göz makyajı elde etmenizi sağlayacaktır. Diyelim mavi gözleriniz var. O zaman bronz ya da açık kahve gibi bir ton uygun olacakken, yeşil gözleriniz varsa koyu bir yeşil, mor ya da kahve tonlar uygun olacaktır. Fakat göz renginiz kahverengi ise, çok şanslı olduğunuzu unutmayın. Çünkü dilediğiniz pek çok renk, gözlerinizin rengine çok uygun olacaktır.

2. adım

Farınızı uygulamadan önce bir kat astar oluşturmanızda fayda var. Bunu da makyaj bazı, fondöten ya da pudra kullanarak elde edebilirsiniz.

3.adım

Doğru far kullanımının altın kuralı, farı iyice dağıtmaktır. Uygun şekilde dağılmamış far, doğal bir görünüm kazanmanıza yardımcı olamaz. Dolayısıyla, yumuşak bir fırça ihtiyacınızı görecektir.

4.adım

Göz ve kaş yapınız, far sürmek konusunda belirleyicidir. Kaş kemiğinize ve göz köşelerine uygulayacağınız daha açık renklerdeki tonlar, tüm yüzünüzün aydınlık olmasını sağlayacaktır.

5. adım

Makyaj ürünleri, gün içerisinde cildinizde kurur. Dolayısıyla doğru formdaki ürünü kullanmanız gerekir. Eğer kırışıklıklarınız varsa, krem formdaki farlar kırışıklıkların arasına dolmaz, dolayısıyla da yaşlı göstermez. Fakat aksi takdirde hiç istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

6. adım

Koyu renk far ile ilgili bilmeniz gereken püf nokta şudur; eğer koyu renk farı kirpik çizginize çok yakın sürerseniz, gözleriniz olduğundan daha küçük görünecektir. Fakat gözlerinizin büyük görünmesini istiyorsanız koyu farı bu bölgeden uzak tutun ve daha yukarılara sürün.

7. adım

Bütün bu saydığım adımları başarı ile tamamladıysanız, gelelim en önemli adıma. Bu adım size basit ya da gereksiz gibi görünebilir. Fakat aldanmayın bu görüntüye. Çünkü gerçekten çok önemli. Nedir o? Fırçaların yıkanması tabii ki. Eğer gerçekten makyajınızdan iyi bir sonuç almak istiyorsanız, fırçanızda biriken kalıntılardan mutlaka kurtulun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir