Göz Renginize Göre Yapmanız Gereken Makyaj

Makyaj yaparken ten renginiz kadar göz renginizede dikkat etmelisiniz. Doğru tonları doğru tekniklerle uygularsanız etkileyici ve güzel bakışlara sahip olmanız kaçınılmaz.

Kahverengi / Ela Göz rengi

Gözünüzle aynı renk, bej, kahverengi gibi doğal tonlar, haki yeşili bakır ve altın tonları gözünüzle muhteşem uyum sağlar. Pembe, mavi, mor gibi tonlar asla kullanmamanız gereken far renkleridir. Göz kalemi seçiminiz için siyah ve koyu kahverengi ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

ela-göz

Yeşil Göz

Bordo ve tonları, yeşil, altın ve bakır renkleri göz renginizle harika uyum sağlayan renklerdir. Gümüş tonlardan kesinlikle uzak durmalı onun yerine altın tonlarına yönelmelisiniz. Siyah eyeliner veya göz kalemi ile bakışlarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Gözaltı kirpik diplerinize ise bakır tonlarında hafif far uygulayarak muhteşem bir görünüm elde edersiniz.

yesil-göz

Mavi Göz

Bana göre en iddalı ve güzel göz rengidir mavi. Bu iddalı göz rengine daha soft ve pastel tonlar kullanmalısınız. Mavi göze en çok da yakışan gri ve tonlarıdır. Fazla iddalı renklerden kesinlikle kaçınmalısınız. Kahverengi, gri ve açık mavi tonlarında göz kalemi kullanarak etkiliyici bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.

mavi-göz

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir