Her Kadının Kendi Mutluluğu İçin Yapması Gerekenler

Kadınlar için herkesin söz söylemeye hakkı vardır. Kendileri hariç! İnternette, sokaklarda, basında, aile içinde sürekli kadınların nasıl davranması gerektiği, neler giymesi gerektiği, nasıl konuşması gerektiği ile ilgili söylemler duyuyoruz. Peki bu kadınların kendi mutluluğunun önemi yok mu? İşte size her kadının kişisel mutluluğu için yapması gerekenler.

Öncelikle hayır demeyi öğrenin. Herkesin her söylediğini yapmak zorunda değilsiniz. Söyledikçe inanın sizde ferahlıcaksınız. Bedeninizi rahat bırakın kimseye güzel görünmek zorunda değilsiniz. Kime göre neye göre güzel olucaksınız. Güzellik algısı her geçen gün değişmekte zaten. Kalıcı olan özgüven ve sağlık sizi her zaman daha çekici yapacaktır. Zaman zaman bencil davranmak sizinde hakkınız. Evli olabilirsiniz çocuğunuz olabilir ama onlar için herşeyden fedakarlık etmek zorunda değilsiniz. Sizde insansınız sizde kendi iyiliğinizi isteyeceksiniz. Bu hayat sizin. Evlenmek ve çocuk sahibi olmak gibi durumları üzerinizde baskı olduğu için yapmayın. Bunu kendiniz istediğiniz ve hazır olduğunuz zaman yapın. Sırf evde kaldın, çocuk ne zaman, aaa yoksa olmuyor mu, diyenlerden çekindiğiniz için kendi hayatınıza yön vermeyin. Çocuk sahibi olmak tamamen sizin tercihiniz. Kimsenin sizi eleştirmesine kafa takmayın. Basenleriniz büyük diye tayt giymekten çekinmeyin veya esmersiniz diye saçınızı sarıya boyatmaktan. Hayat sizin beden sizin. Mümkünse tek başınıza seyahate çıkın. Tek başınıza da eğlenebileceğinizi insanlara gösterin. Bu özgüveninizi daha da arttıracaktır. İstediğiniz herşeyi yiyin, için. Bu dünyaya bir daha mı gelceksiniz? Sırf bi beden ince görünmek için bu güzelim tatlardan mahrum kalmayın. Spor yapın tabiki. Ama zayıflamak için değil sağlıklı olmak için. Beden sağlığınız ruh sağlığınıza da etkileyecektir. Aşk hayatın odak noktası değil bayanlar. Filmlerde, dizilerde olan aşklara çok da inanmayın. Hayatta aşkdan başka da mutluluklar var. Kadın kadının dostudur. Arkadaşlarınızın kıymetini bilin. Gerçek dostunuz hayatınızın her döneminde yanınızda kalanlardır. Kendinizi ezdirmeyin. Bırakın arkanızdan cadaloz desinler. Siz haklı olduğunuz yerde kendinizi savunmaktan asla vazgeçmeyin.

Hakkı yenen, ezilen, Sömürülen kadınların adına hayatın karşısında dimdik durun. Bunca zaman özgürce yaşayaman tüm kadınlar için harika bir hayat yaşayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir