Kadınların Bitmeyen Çilesi: 10 Maddede Kıl Tüy Sorunu

Ah biz kadınlar! Herşeyimiz çile. Hep bişeyler yapmak zorundayız. Güzel olmak zorundayız, bakımlı olmak zorundayız, çalışmak zorundayız… Sürekli toplumun dayattığı herşeyi istemesek de yapmak zorundayız. Ama en önemlisi bu heralde,  bakımlı olmak zorundayız. Toplumun güzellik anlayışına uymak zorundayız. Bu konuda en büyük çilemiz kıl problemlerimiz.

  • En kolay ve kadınların %90 ının yaptığı yöntem jilettir.  Aniden gitmemiz gereken bir yer çıkar birden koltuk altınız ve bacaklarınız aklınıza gelir hoop jilet yetişir hemen imdadımızı. Ama sonrası felaket. Cildimiz tahriş olur ve kıllar daha sert çıkmaya başlar. epilasyon
  • Kadınların eskiden beri tercih ettiği bir gelenek olan ağda. Toplanıp ağda günü yapan annelerimiz bile vardır yani. Gerçekten acıların en büyüğüdür. Canımızdan can kopardılar sanarsanız o derece yani.
  • İlk çıktığında çok sevindiğimiz koşa koşa almaya gittiğimiz epilasyon aletleri var birde. Aa ne rahat ne güzel dediğimiz. Ama ne rahat ne güzel. Oldukça acı verici. Ve batık kılların sebebi.
  • Teknoloji ile birlikte gelen kadınların hayatını bi nebze olsun kolaylaştıran yöntem lazer. Ama parası olana tabi. En pahalı yöntem olan lazerinde eksileri var tabi. Cildinizde leke bırakma olasılığı ve hassas ciltlerde oluşan yanık. Tercih etmek isteyenlere ufak bir uyarı; yazın yaptırmaya sakın kalkmayın tam bir çile.
  • Kıllarımızın çıkmasının en gereksiz yeri bence bıyıklar. Ne gerek var orda kıl olmasının vücudun neyine yarıyor. Aynaya bakarsınız oh be daha çıkmamış diye içinizden geçirirsiniz. Ama güneşe çıktığınızda karşınızdakinin gözüne girerler. Dalga konusu olursunuz. İple alsanız dudağınızı kaptırma olasılığınız çok yüksek. Sir ağdayı deneseniz dudakların sarkar lafı dolaşıp duruyor etrafta. Nasıl kurtulcaz peki?
  • Tüy sarartıcı kremler esmerlerde bi nebze işe yarasada uzadıkça kıl kökleri siyah siyah çıkmaya başlar. Bir haftalık tatilinizin en az iki gününü kıllarınızı yok etmekle geçirirsiniz. Tatil bile çileye dönüşür.
  • Pürüssüz bacaklar sadece reklamlarda olur canlarım unutun öyle bacakları. Batıklar, kıl dönmeleri, tahrişler, yaralar sizin kabusunuz olucaktır.
  • Eğer cildiniz hassassa bu işler daha da bir zorlaşıyor. Ne yapsanız kızarıyor, kabarıyor. Sivilceler bir anda ortaya çıkabiliyor.
  • Eğer regl dönemindeyseniz ve epilasyon yapmak zorundaysanız vay halinize. Canınız 3 kat daha fazla yanıcak demektir
  • Kıyafet seçiminiz size değil kıllarınıza bağlıdır. Ne giyceğinize onlar karar verir.

Sizde bu acı verici yöntemlerden birine karar verip uygulamaya başlayın. Sonuçta kıllarımızla gezemeyiz ortalarda, mecbur o kıllar yok edilecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir