Kış Hastalıklarından Korunma Yolları

Kış aylarının kendine özel güzelliklerini tabiki seviyoruz, ama kış aylarıyla birlikte gelen hastalıkları hiç sevmiyoruz. Soğuk algınlığı ve grip bu aylarda korunmamız gereken hastalıkların başında gelir.
Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanız lazım. Kış aylarındaki hastalıklardan uzak durmak için almanız gereken bazı önlemler vardır.

soguk-alginligi-grp

Ellerinizi yıkayın; Birçoğumuzun önem verdiği ama birçoğumuzunda önemesemediği ellerimizi yıkamak sağlığımız için çok önemli tehtitleri barındırmaktadır. Düşünsenize bir avm desiniz yürüyen merdivenleri kullanırken korkulaklara temas ederiz korkuluklara günde yaklaşık onbin kişi ortalama temas etmektedir bu temeslarla bile bir çok mikroba davetiye çıkartmaktayız özelliklede kış aylarında hassaslaşan bünyelerin mikrop kapma olasılıkları dahada yüksektir örnekleri çoğaltacak olursak toplu taşımalarda kullandığımız tutacaklar asansörlerdeki düğmeler cep telefonlarımız bilgisayar klavyemiz hatta evimizdeki tv kumandalarımız bile çok sayıda mikroorganizma barındırabilir. Bu mikroplardan korunmanın en başta gelen yöntemi ellerimizi sıklıkla yıkamaktır.

BESLENME VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Bağışıklık sistemi, kişiyi mikroorganizmalara karşı koruyarak hastalıkların oluşmasını engellemek için çok önemli bir görev üslenmiştir. Lakin bu savaşta bazen başarısız olmakta ve hastalıkların oluşumuna engel olamamaktadır. Daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için ilkadım. sağlıklı ve daha konforlu bir yaşam tarzıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir