Kusursuz Bir Cilt İçin Öneriler

Tabiki tüm kadınlar kusursuz ve güzel bir cilde sahip ister. Bunu sağlamak için öncelikle kendinize vakit ayırmalısınız. Sadece para verip pahalı kremler almak size kusursuz bir cilt vermez. Yapılan araştırmalara göre cilte iyi gelen önemli bilgileri size aktarıcağım.

  • Su, su, su. Sağlığın ve güzelliğin en önemli etkeni su. Günde en az 5-6 bardak su tüketmelisiniz.
  • Cildinizi sürekli temiz tutmalısınız. Öncelikle cilt tipinizi öğrenin. Daha sonra cildinize uygun temizleyiciler ve maskeler alın. En az haftada bir peeling yapmalısnız. Peeling cildinizdeki ölü deriyi temizleyerek cildinizin nefes almasını sağlar.
  • Kesinlikle makyajınızla uyumayın. Cildiniz gece dinlenir ve yenilenir. Makyaj ile uyuduğunuzda gözeneklerinizi tıkar ve sivilce oluşumuna neden olur. Cilt temizliğin için tonikler yerine denenmiş kanıtlanmış say gül suyu kullanabilirsiniz.
  • Yüzünüzü ılık su veya soğuk su ile yıkayın. Cilt tipinize uygun nemlendiri kullanın. Cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamazsanız cildiniz kurur ve pütürleşir. Yüzünüzü her temizlediğinde mutlaka nemlendirin.
  • Her yaşdaki kadınlar için kremler mevcuttur. Sizde kendi yaş grubunuza uygun bakım kremlerini mutlaka edinin ve kullanın.
  • Stres, uykusuzluk, sigara ve alkol cildin baş düşmanlarıdır. Etrafınızda sigara içen ve içmeyen insanların ciltlerine bakın sizde anlıcaksınız sigaranın cilde zararlarını. Sigara ciltteki kılcal damarlara zarar verir ve cildinizin incelmesine neden olur.
  • Cildinizi güneş ışınlarından koruyun. Yazın olduğu kadar kışında güneş ışınlarından korunmalıyız. Özellikle hassas bir cildiniz varsa mutlaka en az 15 faktör korumalı güneş kremi sürün.
  • Cilt tipinize uygun makyaj ürünleri kullanın.  Yağlı bir cildiniz varsa mat görünümlü veren fondöten, kuru ise nem veren fondöten veya kapatıcılar tercih edilmelidir. Makyaj yapmadan makyaj bazı kullanabilirsiniz. Eğer makyaj bazınız yoksa nemlendirici kremde sürebilirsiniz. Cildinizde makyajın daha düzgün ve pürüzsüz durmasına neden olur.
  • Kullandığınız makyaj malzemelerini temiz tutmalısınız. Fırçalarınızı haftada en az bir kere yıkamalısınız. Zamanla bu malzemeler toz ve kir tutar buda cildinizde sivilce oluşumuna neden olur.
  • Yediklerinize dikkat etmelisiniz. Aşırı yağlı, işlenmiş gıdalar cildinizin yağlanmasına ve sivilce oluşumana neden olur. Protein, mineral içeren yiyecekler tüketin. Omega 3 vitaminin bol bulunduğu balık haftada bir tüketilmesi gereken bir besindir. Cildinizin nem oranını dengelen sağlıklı bir görüntü oluşmasına neden olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir