Makyaj Önerileri

Makyaj her yaşa ayrı tarzda hitap eden bi kavram olmalı bence. Makyaja yeni başlayacak olan genç kızlar için makyaj her zamanki makyaj önerilerinden daha önemlidir.
Çünkü daha genç bir cilde sahip olduklarından, cildinin kimyasını bozmayacak şekilde sağlıklı ve doğal gözükmenin yollarını denemeliler.
Biz de genç kızlar için makyaj önerilerini düşündük taşındık ve dikkat etmesi gereken konulara değinmeye çalıştık.

Makyaj denildiğinde özellikle genç kızlar, normalden biraz daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Bazıları büyüdüklerini göstermek için doğal görünüm makyajları yerine fazlaca abartıya kaçan makyajlar deneyebiliyorlar. Bu durum onların doğallığını bozmakla birlikte göze hiç hoş görünmeyen yapmacık yüzlere neden olabiliyor.

Bu yüzden genç kızların mutlaka, yerinde ve kendilerine uygun malzemeler ile makyaj yapmaları gerekiyor. Doğru malzeme ve doğru teknik ile yerinde doğal ve şık görünebilirsiniz.

Genç kızlarımız için doğal makyaj nasıl yapılır, hangi malzemeler kullanılmalı ve nerelere dikkat etmeleri gerekir birlikte göz atalım.

makyaj
 Genç Kızlar İçin Makyaj Önerileri;

  •  Yapılacak makyaj öncelikle doğal ve sade olmalıdır. Bir allık, bir rimel ve şık bir dudak parlatıcısı bahsettiğimiz doğal makyaj için yeterli olacaktır.
  •  İllaki biraz daha şık bir makyaj istiyorlarsa siyah bir göz kalemi yardımcı olacaktır. Tabi ki dumanlı göz makyajına çevirmedikleri sürece.
  •  Cildinizdeki sivilce veya siyah nokta gibi kusurları kapatmak istiyorsanız fondöten yerine daha masum renkli nemlendiriciler ya da BB kremleri tercih edebilirsiniz.
  • Her zaman söylediğimiz gibi makyajı yapmaya başlamadan önce cildinize mutlaka nemlendirici uygulayın. Bu hem makyajın ömrünü daha uzun kılacak hem de kullandığınız malzemelerin cildinize en az temas etmesini sağlayacaktır.
  •  Şeffaf hatta yokmuş denebilecek kadar az miktarda parlayan bir göz farını göz makyajınız için kullanabilirsiniz. Bu yüzünüze biraz daha parlaklık ve aydınlık bir görünüm katacaktır.
  •  Pudra cildin gözeneklerini tıkayan bir ürün olduğundan genç ciltlere sahip kişilere tavsiye etmiyoruz. Hazır bebeksi cildiniz varken pudraya ne gerek var değil mi ama? Çünkü pudralar gözenekleri kapatır ve sivilcelere yol açabilir.
  • Tabi ki makyajdan önce uyarmamız gereken konu, o da; makyaj malzemelerinizin steril olması. Ne kadar doğal makyaj yapsanız da makyaj malzemeleriniz mutlaka kirlenecektir. Ve malzemeler temiz değilse bunun cildinize zararı olacaktır. Kullandığınız fırçaları, makyaj çantanızı haftada bir yıkamayı ve temizlemeyi sakın unutmayın.
  • Makyaja başlamadan önce nemlendirici sürmek kadar ellerinizi yıkamak da çok önemli. Böylece nemlendiriciyi yüzünüze uygularken herhangi bir mikrop kapma riskini ortadan kaldırmış olacaksınız.
  • Makyaj malzemelerinizi alırken de kullanırken de son kullanmak tarihini mutlaka kontrol edin ve güzel bir şekilde muhafaza ettiğinize emin olun. Kapaklarını mutlaka kapatın, serin ve nemden uzak yerlerde saklayın.

Şimdi kendinize uygun sade ve doğal bir makyaj yapabilirsiniz. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir