Oje Sürmeyi Daha Kolay Hale Getirecek 12 Çok Önemli İpucu

Kadınlar için öje sürmek özen ve dikkat isteyen bir detaydır. Ama genelde çoğu kadının başarılı olamadığı bir olaydır. Kimi kadın taşırır, kimisi fırça izi bırakır. Bunun için bizde size yardımı olacağı düşündüğümüz bir kaç önemli detayı aktaracağız. Öncelikle oje sürmeye başlamadan tüm işlerinizi hallettiğinizden emin olun. Sakin olun, acele etmeye gerek yok. oje

 • Bence her renk oje her kadına yakışmaz. Nasılki fondöten seçerken teninize uygun seçiyorsanız ojeyi de mutlaka ten renginize uygun seçmelisiniz. Bir  diğer önemli detay ise içeriğini okumadan kesinlikle almayın. İçeriğinde sağlığınızı olumsuz etkileyecek formaldehit, dibütil oftalat ve tolüe gibi maddelerin bulunmadığına dikkat edin. Bunun için bilindik markalardan şaşmayın.
 • Yanlış törpülemek tırnaklarınıza zarar verebilir. Buda ojeleriniz kötü gözükmesine neden olur. Bunun için törpüleme işlemini sağa-sola doğru yapın. Bilinenin aksine tırnak etlerinizi kesmeyin. Çünkü tırnak etleri tırnaklarınız sağlıklı uzamasına neden olur. Kesmek yerine ılık su ile yumuşattığınız etleri geri itebilirsiniz.
 • Ojenin bayat olmamasına özen gösterin. Bayat ojenin koyu bir kıvamı olur ve kurumaya yüz tutmuştur. Sürekken tırnağınıza eşit bi şekilde dağılmaz, koyu ve kalın bir katman oluşturur. Öjelerinizin bozulmaması için serin ve karanlık yerde saklayın. Benim önerim buzdolabında saklamanız.
 • Kadınların ojeyle ilgili en büyük sorunlarından biride kırmızı, bordo ve siyah gibi koyu renk ojeleri çıkarttıktan sonra iz kalması. Bunun çözümü çok basit oje sürmeden önce cila sürmeniz. Hem ojeniz sabitlenir hemde direk tırnağınızla temas etmediğinden silinmesi daha kolay olur.
 • Ojenizi sallamak yerine ellerinizin arasında yuvarlayın. Böylece ojenizin içinde oluşacak hava kabarcıklarını engellemiş olursunuz.renkli-oje
 • Ojenizi sürmek sadece 3 fırça darbesine bakar. Fırçayı ojenize batırıp tınağınızın ortasından en dipten başlayarak yukarı doğru sürün. Bırakın ojeniz kendisi dağılsın. Daha sonra aynı işlemi boşta kalan yerlere uygulayın.
 • Ojenizi ince katmanlar halinde sürerseniz hem kolay kurur hem de hemen bozulmaz. Ojenizi sürdükten sonra kesinlikle tırnak cevresine bulaşan ojeleri temizleyin. Bunun en kolay yolu asetona batırılmış kulak çubuğudur. Eğer yoksa eski ruj fırçalarınızda olabilir.
 • Yaz aylarında çok sık tercih edilen beyaz renk ojeyi sürmeden önce ten renginize en uygun beyazı seçin. Beyaz ojede dikkat etmeniz gereken nokta akışkan olması  ve sürüldüğünde kalın bir tabaka bırakmasıdır. Beyaz oje alırken mutlaka deneyin.
 • Kısa ve geniş tırnaklara sahipseniz koyu renk oje sürerken tırnak kenarlarınızda hafif boşluk bırakırsanız tırnaklarınız daha uzun ve ince gözükecektir.
 • Neon rengi oje sürmek istediğinizde mutlaka altına açık renk bir oje sürün. Neon renkli ojeler ince katmanlı olduğundan tırnağınızda şişede durduğu gibi durmaz.
 • Eğer aceleniz varsa ve ojesiz çıkmak istemiyorsanız simli ojeleri tercih edin. Hem hızlıca sürebilirsiniz hem de bozulmuş ojelerin bir numaralı kurtarıcısıdır. Uzun sürede dayanaklıdır. Tam üşengeç kadınlara göre:)
 • Ojenizi sürüp kuruttuktan sonra mutlaka koruyucu veya parlatıcı sürün. Oje kurutucu kullanmamaya özen gösterin. Çünkü kurutucular tırnağınızdaki suyuda emerek kurumasına yol açar. Bunun yerine elinizi soğuk suyun altına tutarak kuruma işlemini kısaltabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir