Sizi Anında Dilber Dudak Sahibi Yapacak 5 Sihirli Makyaj Hilesi

İnce dudaklara sahipseniz ve dolgun dudaklı birilerini gördüğünüzde için için kıskanıyorsanız bu içerik tam size göre:) Çok pratik uygulaması olan 5 makyaj hilesi ile size dolgun dudaklara kavuşturuyoruz. 

dudak

1.Öncelikle dudaklarınızdan ölü deriyi atmanız için lip balm uyguladıktan sonra dudaklarınızı bir fırça yardımı ile fırçalayın. Bu işlem aynı zamanda kan dolaşımınızıda hızlandıracağından daha dolgun bir görünüme ulaştıracaktır. Daha sonra bir kaç damla zeytinyağı ile karıştırdığınız tarçını yine fırça yardımı ile dudaklarınıza uygulayın. Eğer dudaklarınız ufak bir karıncalanma hissi varsa bu işe yaradığının işaretidir endişelenmeyin. 

2.Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza fondöten sürün. Bu işlem rujun dudakta daha kalıcı olmasını sağlar. Daha sonra dudak renginizden 2 ton koyu kalem ile dudağınızı çerçeveleyin. Kalemin tonunun çok iyi ayarlamanız lazım aksi takdirde demode bir görünüme sahip olursunuz.

3.Dudaklarda optik ilizyon; Bunun için alt ve üst dudağınız ortasına açık renk dudak kalemi uygulayın ve bu etkiyi arttırmak için alt ve üst dudak birleşim yerlerine koyu renk kalem uygulayın. Daha sonra parmağınız ile ile iki rengi birbirine karıştırın.

4.Dudak kontürleme işlemi bittikten sonra rujunuzu sürün. Daha sonra highlighter ile üst dudağınızı aydınlatın.

5.Her ruj rengine uyum sağlayacak şeffaf bir parlatıcınızın olması şart. Alt ve üst dudağınızın ortasına parlatıcı sürün. Eğer parlatıcınız yoksa beyaz bir far yada vazelin sürebilirsiniz. En son olarak da tek kat peçete üzerinden dudaklarınıza transparan bir pudra uygulayarak kalıcı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir