Sonbahar Makyaj Trendi

Yaz sezonun son günlerinde artık sonbahara yavaş yavaş hazırlanmalıyız. Tüm ünlü markaların sonbahar koleksiyonlarını yayınlamasıyla birlikte sonbahar makyaj trendleri de artık belirlenmeye başladı. Geçmiş sezonlarda trend olan bazı makyaj uygulamaları devam ederken yeni bir çok uygulamada bu sezonda öne çıkıyor. İşte sonbahar makyaj trendleri…dogal-makyaj

  • Dünyaca ünlü markaların defilelerinde çok sık karşımıza çıkan yok gibi makyaj ilk gözdemiz. Hafif pembe tonlarında dudaklar, doğal renklerde allık, ve çok hafif maskara ile bu görünüme sahip olabilirsiniz.
  • Twiggy kirpikler defilelerde öne çıkan diğer trendlerden biri. Bolca maskara, bolca takma kirpikle bu görünüme ulaşabilirsiniz. Önüzümdeki sezon hemen herkes bu trende ayak uydurmuş olacak gibi geliyor. kirpikler
  • Ön planda olan buğulu bakışlar öne çıkan bir diğer detay. Çarpıcı gözükmesinin yanı sıra esrarengiz ve gizemli bir hava katıyor. Bu göz makyajını koyu renk rujlarla tamamlayınca ortaya harika bir görünüm çıkıyor. Bu makyajı yapmak için size ufak bir kaç öneri; siyah yada kahverengi bir göz kalemini gözünüzün üstüne çekin. Mükemmel olması için uğraşmayın çünkü onu karıştırıcı bir fırça ile dağıtıcaksınız. Bu işlem makyajın en marifetli kısmı. Koyudan açığa doğru tonlamayı iyi yapmalısınız. Aynı işlemi gözümüzün altınada yapıyoruz. Dağıtırken sağa sola fırça darbeleri ile dağıtın. Daha sonra siyah göz kalemini gözümüzün üst ve alt kısmının içine sürüyoruz. Son olarakta kirpiklerinizi kıvırarak 2-3 kat rimelleyin. İşte bitti saatlerce uğraşmaya gerek yok:)bugulu-gözer
  • Ve tüm kadınların gözdesi Kırmızı Dudaklar. Kırmızın en doğal tonundan en koyu tonuna kadar hepsini kullanabilirsiniz. Kısacası kırmızının 50 tonu bu sene de trend.
  • Kim demiş sarılar, yeşiller, turuncular, pembeler yaz aylarında kullanılır diye. Yazdan kalma bir trendle önümüzdeki sezonda egzotik farlar öne çıkan uygulamalardan.
  • 2016 sonbahar modasında canlı renk dudaklar ne kadar modaysa nude renk dudaklarda o kadar moda. Sadeliğin göz doldurduğu sonbahar kış sezonu bizleri bekliyor. nude-dudaklar
  • Yakışan, yakışmayan herkesin yaptığı kuyruklu eyeliner modası hiç geçmeyecek gibi gözüküyor. Doğal makyajla tamamlayacağımız bu modayı daha uzun zaman kullanacak gibi duruyoruz.
  • 90 lar makyajı öne çıkan yeni bir trend. Pembe tonlarında hafif allık, far ve çok ince çekilmiş bir eyeliner ve doğal dudaklar.
  • Uzun zaman önce kullanmayı bıraktığımız göz içine kalem çekmek yeniden trend olacak gibi duruyor. Çok ünlü markaların defilelerinde en dikkat çekici uygulama olarak öne çıkıyor.
  • Kalın ve dağınık kaşlar bu sezonda trend. Fakat daha dağınık ve daha erkeksi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir